Translate

Na ratunek paznokciom!

Witajcie,
jak już niektóre z Was wiedzą, przed świętami byłam na wizycie u drematolog z moimi biednymi paznokciami (kto jeszcze nie zapoznał się ze sprawą to klik). Oczywiście zanim się tam dostałam (a czekałam 2 tygodnie), próbowałam sama je trochę ratować. Używałam Regenerum, olejek rycynowy i olejek herbaciany. Do tego łykałam Merz Special
Zanim zaczęłam cokolwiek działać, to paznokcie były w opłakanym stanie (niestety nie mam zdjęcia). Okropnie się kruszyły, rozdwajały, łamały i do tego miałam odwarstwioną każdą płytkę!
Na szczęście stosowane przeze mnie olejki, pomogły mi dojść do takich efektów:
Płytka powoli zaczęła się sklejać. Mimo to postanowiłam wybrać się na wizytę, żeby przyśpieszyć ten proces. Poza tym paznokcie nadal bolały.
Na załączonym zdjęciu możecie zobaczyć odwarstwioną płytkę. 
Dermatolog przepisała mi tabletki NOVOPHANE (przy okazji wypadania włosów), które mają wzmocnić i stymulować wzrost paznokci oraz odżywkę do paznokci Auriga Si-Nails (dziewczyny, szukałam jej w 7-miu aptekach i dostałam dopiero w SuperPharm - nie za 37,99zł a za 27,99zł).

Uwierzcie mi, że poszukiwanie tej odżywki, "było warte świeczki". Rewelacyjnie utwardza paznokcie (moje się spłaszczały przez powietrze pod nimi), powoduje szybszy wzrost paznokci, itd itd.. Można by wymieniać i wymieniać, ale dopiero kiedy zakończę kurację, będę mogła o tym więcej napisać. Co najważniejsze, nie zawiera formaldehydu!

Kurację muszę stosować przez 2 m-ce. Raz na przysłowiowy ruski rok mogę sobie je pomalować, pod warunkiem, że będę mieć zabezpieczoną płytkę tą odżywką. 
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Tymczasem chciałabym Was przestrzec, dziewczyny zanim zaczniecie używać odżywki z Eveline Cosmetics, wypróbujcie ją na jednym paznokciu! Jeżeli nic się nie będzie działo, to możecie śmiało stosować, a jeśli wystąpi reakcja alergiczna, zawsze to lepiej mieć jeden paznokieć chory a resztę zdrową!


Dajcie znać, czy wy też miałyście takie problemy z odżywką Eveline Cosmetics oraz czy konsultowałyście sprawę z dermatologiem. Jeśli tak, to co Wam polecił?
Czytaj dalej »

Śmingusowo-dyngusowe pazurki

Witajcie,
jak Wam minęły święta? Mi bardzo szybko i nawet wesoło. Rozwodzić się nad tym tematem nie będę ;-)
W poniedziałek postanowiłam pomalować pazurki (oczywiście zabezpieczyłam płytkę odżywką, którą przepisała mi dermatolog). Nawet nie wiecie jakie to dziwne uczucie pomalować paznokcie po ponad 3 tygodniach niemalowania.. Także przedstawiam pazurki na szybko...

Fuksjowy róż - Sally Hansen (beczułka) Amazing Blaze
Drobiny - Golden Rose Jolly Jewels nr 106

Jak Wam się podoba? Jaki kolor u Was dominował na pazurkach? ;-)
Czytaj dalej »

Szukaj

cosmepick.com

Miralash

Alle Paznokcie

Alle Paznokcie